Radionica: što je ‘kemo mozak’ i kako si pomoći
Radionica će biti održana u prostoru Udruge (Boškovićeva 7 B) s početkom u 18.00 sati. Budući da je broj mjesta ograničen, sudjelovanje na radionici moguće je samo uz prethodnu najavu na e-mail [email protected] ili [email protected].
Radionica za članove obitelji i bliske osobe onkoloških pacijenata
Na radionici će biti provedena psihoedukacija o komunikaciji s onkološkim bolesnicima i načinima pružanja potpore oboljelima.
Meteoropatija – mit ili stvarnost?
Sezonski afektivni poremećaj karakterizira skup depresivnih simptoma koji se redovito ponavljaju u isto vrijeme, a najčešće zimi.
Radionica: Kako bolje brinuti o sebi?
Sudjelovanje na radionici moguće je samo uz prethodnu najavu na e-mail [email protected] ili [email protected]
Hipersenzibilnost – teret ili dar života?
Iako se vrlo osjetljivi ljudi ponekad negativno opisuju kao “preosjetljivi”, to je osobina ličnosti koja donosi i prednosti i izazove.
Radionica: razgovor s djetetom u sebi
Radionica uključuje vježbe otvorenog izražavanja osjećaja prema djetetu u sebi u svrhu redukcije samokritičnosti uz razvoj samopoštovanja.
Ne sputavajte maštu, ona je put prema sebi
Često od okoline čujemo izjave poput ‘budi realan’, ‘spusti se na zemlju’ ili izraz ‘glava u oblacima’. Time se odlazak u naše vlastite kreativne misli negativno interpretira kao nezrelost i nespremnost na život. No, trebaju li se odrasle osobe odreći maštanja, igre i snova?
Začarani krug krivnje
Važno je shvatiti da drugi ne izazivaju u nama osjećaj krivnje, već to činimo mi sami.
Moć pozitivnih afirmacija u liječenju karcinoma
Za pacijente s karcinomom, pozitivne afirmacije mogu igrati značajnu ulogu u upravljanju nuspojavama liječenja i promicanju osjećaja kontrole i optimizma.
I bogati plaču – kada javne osobe obole od maligne bolesti
U svima nama postoji potreba za identifikacijom i idealizacijom koje su, u psihološkom smislu, i jedne od mehanizama obrane. Proradu idealizacije važno je adekvatno proživjeti u razdoblju ranog rasta i razvoja s roditeljima koji su naši prvi idoli.
“Nisi sama – pitaj bez srama!” rubrika je razvijena početkom 2018. godine u sklopu projekta “Nisi sama – ideš s nama!”, a s ciljem pružanja online podrške osobama koje se liječe ili su se liječile od maligne bolesti i članovima njihovih obitelji.
Odmah upozoravamo da takva vrsta podrške nije i ne može biti zamjena za psihoterapiju.
Odgovorom na Vaše pitanje možemo Vam pomoći samo trenutačno, no ako se već duže vrijeme osjećate depresivno svakako bi bilo dobro da posjetite psihologa ili psihijatra i potražite pomoć.
Zašto smo odlučili uvesti baš ovakvu rubriku?
Najmanje jednom tjedno u inbox na Facebook stranici Nismo same stigne nam poruka žene koja nema podršku članova obitelji i prijatelja pa piše da je sama u bolesti. Često nam pišete i da ste tužne, anksiozne, da se sramite svog tijela, osjećate strah od povratka bolesti…
U sklopu našeg projekta ta i druga slična pitanja potpuno anonimno možete uputiti našoj stalnoj suradnici, psihijatrici Maji Vukoji.
U sklopu projekta psihijatrica Vukoja za Nismo same napisala je i 50-ak stručno/popularnih tekstova koje možete pročitati na našoj stranici.
Zahvaljujući potpori Ureda za zdravstvo Grada Zagreba, snimili smo i video poruke u kojima psihijatrica Vukoja odgovara na neka od vaših najčešćih pitanja. Svi video materijali dostupni su na našoj YouTube stranici.
Za Vaša smo pitanja uveli i poseban mail [email protected] s kojega ćete dobiti odgovor na mail adresu koju ostavite u formularu.
Pitanja koja se ponavljaju, ili su od općeg interesa, bit će objavljena na našoj stranici s odgovorom psihijatrice u uopćenoj formi, bez Vaših osobnih podataka.
Samo hrabro naprijed, bez ikakvog srama postavite pitanje koje Vas muči!